Recept na hanbu

Autor: Ivana Fábiánová | 15.2.2011 o 0:00 | (upravené 30.4.2012 o 12:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  51x

Na začiatok sa nominujeme za pána vedúceho. Nech si všetci myslia, že máme najlepší palec na to, aby pod ním bolo všetko. Potrebujeme len niekam prísť a nasľubovať hory, hory a ešte raz hory. Nech všetci vedia, že máme pekné hory.

 

Potom je na mieste roky nič nerobiť , sem - tam by sme mohli niečo spreneveriť. Zo skúseností najlepšie vieme, že peniaze sú  najviac spreneverenia hodné. Jeden až dva milióny by mohli stačiť. Nebolo by na škodu byť na chvíľu aj v base. Potom samozrejme už nerobíme naozaj nič.  Keď sa začne blížiť deň, v ktorý ten daný sľub bude potrebné splniť, začneme sa spamätávať. Najlepšie je požiadať o nejaké peniaze. Len tak, netreba to podkladať nijakým projektom, alebo nejakým iným dokladom. Nepodložíme to ničím, len pôjdeme a budeme si pýtať. Samozrejme vieme, že nám nič nedajú, o to ide. Tvárime sa, akoby sa nič nedialo.  Neskôr je potrebné spomenúť si na malebné Vysoké Tatry.  Všetko dáme pod palec im. Potom sa to všetko zruší a Vysoké Tatry už nič nebudú organizovať. Ale potom je potrebné si to rozmyslieť a znova do toho zapojiť naše najkrajšie hory.

Samozrejme uvedomujeme si, že je tam najviac snehu a sneh je dôležitou vecou, aby sme sa mohli tváriť, že sľub dodržíme. Medzi tým treba vypustiť informáciu, že nemáme nijaké peniaze a potom je potrebné to všetko ututlať.  Od Tatier žiadame, aby tam bolo všetko prichystané načas. Všetky ihriská, u-rampy a vleky, jednoducho všetko. Uistíme ich, že sa nič nedeje, že peniaze na výstavbu im dodáme.  A budeme si pamätať: nikomu sa žiadne financie dávať nebudú.  Stále sa tvárime, akoby sa nič nedialo. Tatry samozrejme veľa toho nenachystali, lebo tie peniaze sme im nedali. Už to všetko začína ísť tým správnym smerom, pretože svet sa už o nás dozvedá. Ale o problémoch nepočuli všetci. A my sa samozrejme ďalej tvárime, že sa nič nedeje. Všetko bude v poriadku. Tí, čo o našich problémoch nepočuli prídu do našich malebných, zasnežených Tatier a Tatry nevedia čo majú robiť. Sčervenejú a priznávajú, že ubytovanie nie je preplatené, že trénovať nie je kde, že treba čakať.

sme skoro v cieli. Keď teda všetci už vedia, že sa deje niečo zlé, oficiálne oznámime, že sa všetko ruší a svoj sľub, na ktorého splnenie sme mali šesť rokov, splniť nedokážeme. A všetci z Tatier inú domov.

A my, ako sme to mali v pláne od začiatku, sa hanbíme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?