Milí vlastenci, milovníci národa spod Tatier,

Autor: Ivana Fábiánová | 22.3.2012 o 13:22 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  202x

rozhodla som sa Vám už napísať. Srdiečko mi puká, keď sa dívam na uplakanú, zbitú, zbedačenú národnú hrdosť. Zabudli ste na ňu, Slováci. Zabudli ste sa dívať do nášho hrnca. Zapodievate sa radšej hrncami zahraničnými.  Závidíte im to, že sú poloplné, ba niektoré aj naplnené. A táto škaredá závisť Vás núti zabúdať na náš vlastný hrniec. Preto je prázdny, nikto sa mu nevenuje.

Spomínam si, veď to bolo nedávno, ako panie učiteľky a páni učitelia rozprávali: „Deti, berte si príklad!“ Už bolo jedno z koho. Podmienkou však bolo, aby bol na tom lepšie, ako ten, čo si ten príklad má brať.Ale my si príklad neberieme. Pokladáme za povinnosť sedieť a čušať. Pokladáme za povinnosť prizerať sa. Pokladáme za povinnosť nadávať. Pokladáme za povinnosť zmieriť sa zo stavom krajiny a tento stav v žiadnom prípade nenaprávať.  A ak už naprávať. Tak len rečami a mudrovaním, žiadne skutky! Nedajbože!

Veru, drahá moja Slovač, riešenia máme všetci. A všetci ich ohromne vykrikujeme v krčmách a na rodinných oslavách.  Nájdu sa aj takí, čo sa vyberú do ulíc a tam prezentujú svoje viac, či menej pomotkané názory. A ešte menej je takých, čo prezentujú nepomotkané názory. A čo majú z toho? No nič. Nikto ich nepodporuje, lebo ostatní musia nazerať do cudzej misky.

Ach, či nám len je takto dobre... Však? Sedieť doma, v teplúčku ( tí menej šťastní doma a v zime, tí najmenej šťastní iba v zime) kričať na televízor, nadávať mu a hádať sa s ním. Televízor nás vypočuje, ale nič viac nespraví.

Veľa nám toho chýba Slováci...  A čím skôr zistíme, čo to je, tým skôr môžeme svojím deťom sľúbiť, že aj oni budú mať na chleba.

Alebo ich učte pomaly pestovať pšenicu a mlieť múku. Len kto nám tie mlyny postaví...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?